Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Ambt Montfort (kthjellim).


Ambt Montfort është një qytezë në Roerdalen, provinca LimburguHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi banorë[1].

Ambt Montfort
—  woonplaats  —
stema_figuraAmbt Montfoort flag outline.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Limburgu – stema Limburgu
Komuna Roerdalen
Koordinatat 51°08′38″V 6°00′07″L / 51.14385°V 6.0020833°L / 51.14385; 6.0020833 (Ambt Montfort)Koordinatat: 51°08′38″V 6°00′07″L / 51.14385°V 6.0020833°L / 51.14385; 6.0020833 (Ambt Montfort)
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Ambt Montfort is located in Hollandë
Ambt Montfort
Ambt Montfort

ReferimeRedakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto

Stampa:Provinca Limburgu