Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Amsterdam-Noord (kthjellim).


Amsterdam-Noord është një qytezë në Amsterdam, provinca Hollanda e VeriutHolandë me sipërfaqe 49.01 km² dhe popullsi 86520 banorë[1].

Amsterdam-Noord
Amsterdam-Noord
—  stadsdeel  —
Amsterdam-Noord is located in Hollandë
Amsterdam-Noord
Amsterdam-Noord
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Veriut – stema Hollanda e Veriut
Komuna Amsterdam
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°24′08″V 4°58′27″L / 52.402158°V 4.974147°L / 52.402158; 4.974147 (Amsterdam-Noord)Koordinatat: 52°24′08″V 4°58′27″L / 52.402158°V 4.974147°L / 52.402158; 4.974147 (Amsterdam-Noord)
Sipërfaqja 49,01 km2
Popullsia 86.520 banorë 2009
Dendësia 1.765,35 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Amsterdam-Noord – harta_foto
www.noord.amsterdam.nl

ReferimeRedakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto