Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Hollanda e Veriut (kthjellim).


Hollanda e Veriut është një 12 provincat e Holandës me sipërfaqe 4091.76 km² dhe popullsi 2706044 banorë[1]. Haarlem është kryeqendra e provincës.

Hollanda e Veriut
provincë
Flag of Hollanda e Veriut
Official seal of Hollanda e Veriut
Population
 • Total2.706.044
Websitewww.noordholland.nl

ReferimeRedakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto