Haarlem

Haarlem është një bashki në provincën Hollanda e VeriutHolandë me sipërfaqe 32.12 km² dhe popullsi 149516 banorë[1]. Haarlem është kryeqendra e bashkisë.

Haarlem
Flamuri i Haarlem
Stema zyrtare e Haarlem
Popullsia
 • Gjithsej149.516
Faqja zyrtarewww.haarlem.nl

Referime Redakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme Redakto