Anatoli Konstantinovich Isayev (Rusisht: Анатолий Константинович Исаев; 14 korrik 1932 - 10 korrik 2016) ishte futbollist dhe trajner rus.[1]

Anatoli Isayev
Të dhënat vetjake
Emri i plotëAnatoli Konstantinovich Isayev
Datëlindja14 korrik 1932(1932-07-14)
VendlindjaMoska, Rusia
Data e vdekjes10 korrik 2016 (83 vjeç)
VendvdekjaMoska, Rusia
PozicioniSulmues
Karriera me të rinjtë
1949-1951Salyut Moscow
Karriera si profesionist*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
1952-1953VVS Moscow4(1)
1953-1962FC Spartak Moscow159(54)
1963-1964FC Shinnik Yaroslavl53(15)
Karriera ndërkombëtare
1955-1957BRSS16(6)
Skuadra të menaxhuara
1965-1967FC Spartak Moscow (skuadra rinore)
1967-1972FC Spartak Moscow (asistent)
1973FC Spartak Moscow (skuadra rinore)
1974FC Ararat Yerevan (asistent)
1975-1976FC Spartak Moscow (skuadra rinore)
1977FC Spartak Moscow (asistent)
1976-1989BRSS U-17 (asistent)
1980-1984Tekstilshchik Ivanovo
1985-1987FC Rotor Volgograd
1987-1988Tekstilshchik Ivanovo
1989-1991Geolog Tyumen
1990Skuadra olimpike irakiane
1990-1991Skuadra olimpike e BRSS-së
1992-1993Rusia U-21
1992-1994FC Rotor Volgograd
1996-1997Geolog Tyumen (asistent)
* Senior club appearances and goals counted for the domestic league only

Karriera ndërkombëtare Redakto

Më 21 gusht 1955, Anatoli morri luajti për BRSS në ndeshjen miqësore kundër Gjermanisë Perëndimore.

Referimet Redakto

  1. ^ УМЕР АНАТОЛИЙ ИСАЕВ Arkivuar 10 korrik 2016 tek Wayback Machine (Rusisht)