Andijk

fshat në Hollandë
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Andijk (kthjellim).


Andijk është një qytezë në Medemblik, provinca Hollanda e VeriutHolandë me sipërfaqe km² dhe popullsi banorë[1].

Andijk
—  woonplaats  —
stema_figuraAndijk flag.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Hollanda e Veriut – stema Hollanda e Veriut
Komuna Medemblik
Koordinatat 52°44′42″V 5°13′01″L / 52.745°V 5.21694°L / 52.745; 5.21694 (Andijk)Koordinatat: 52°44′42″V 5°13′01″L / 52.745°V 5.21694°L / 52.745; 5.21694 (Andijk)
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0228
Kodi Postar 1619
Andijk is located in Hollandë
Andijk
Andijk

ReferimeRedakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Andijk – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale
  • Faqja zyrtare