Andra Pradesh

shtet i Indisë

Andra Pradesh është shtet juglindor i Indisë me popullësi rreth 84.5 milion. Kryeqyteti i shtetit, i cili është dhe qyteti më i madh është Haiderabad.[1]

Vendndodhja e Andra Pradesh në Indi

BurimeRedakto

  1. ^ "Faqja zyrtare e Andra Pradesh". Arkivuar nga origjinali origjinali më 3 gusht 2017. Marrë më 22 dhjetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)