Anna Bergendahl

këngëtare suedeze

Anna Bergendahl (u lind më 11 dhjetor, 1991 në Katrineholm, Södermanland, Suedi) dhe është këngëtare nga Suedia. Bergendahl filloi karrierën në vitin 2008 në festivalin për talent në Suedi Idol 2008. Gjithashtu ka marrë pjesë edhe në Melodifestivalen 2010, ku mori vendin e 1-rë me këngën This Is My Life. Ajo do riprezantojë Suedinë në Festivalin Evropian të Këngës 2010 që do mbahet në Oslo.[1]

Anna Bergendahl
Anna Bergendahl1.jpg
Anna Bergendahl
Informacione
Lindja (1991-12-11) 11 Dhjetor, 1991 (29 vjeç)
PrejardhjaFlag of Sweden.svg Katrineholm, Södermanland, Suedi.
Profesion(e)Këngëtare
Webfaqja
Faqja Zyrtare

DiskografiaRedakto

AlbumeRedakto

2010 : Yours sincerely (21 Prill, 2010)

KëngëRedakto

2010 : This Is My Life

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Anna Bergendahl – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

ReferimetRedakto