Antonella është një telenovele argjentinase e transmetuar në vitin 1992 nga Canal 13 Argjentine.

Pati një sukses shumë të madh, ishte një nga filmat më të parë këtë vit.

U shkruajt nga Enrique Torres dhe me regjisor Nicolás Del Boca (babai i Andrea). Telenovela është një kombinim i bukur i tragjikes me komedinë.

Kjo është historia e protagonistes Antonella, një e re që ëndërron të bëhet një aktorë. Punon si një aktorë për të kënaqur fëmijët si palaco, dhe aty takon Nicolás dhe dashurohet me te.

Sipas një keqkuptimi, ajo mendon se ai ka vrare motrën e saj, dhe vendos të hakmerret me te.

Por në fund ajo martohet me te.

Kënga: Andrea del Boca - "Para Este Amor"

AktoretRedakto

 • Andrea Del Boca .......... Antonella
 • Gustavo Bermudez .......... Nicolas Cornejo Mejia
 • Luis Luque .......... Gaston Cornejo Mejia
 • Hilda Bernard .......... Lucrecia Cornejo Mejia
 • Jorge D`Elia .......... Carlo Moricone
 • Virginia Innocenti .......... Miranda
 • Humberto Serrano .......... Facundo Cornejo Mejia
 • Mimi Ardu .......... Raquel Cornejo Mejia
 • Osvaldo Tesser .......... Abelardo
 • Monica Galan .......... Paula
 • Osvaldo Guidi .......... Arturo Maceo
 • Gaston Martel .......... Lorenzo Moricone
 • Diego Bozollo .......... Federico Cornejo Mejia
 • Patricia Castell .......... Consuelo
 • Marcela Ruiz .......... Nuria
 • Carlos March .......... Inspector Bazurco
 • Alejandra Rubio .......... Lulu
 • Emilio Bardi .......... Inspector Higalerra
 • Marcelo Alfaro .......... Dr. Gustavo Dondo
 • Marta Betoldi .......... Monica
 • Eugenia Talice .......... Marisol, e dashura e Fedes
 • Ana Maria Castel .......... Amparo
 • Jorge Velurtas .......... Cristobal


  Ky artikull në lidhje me Filmi është i cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar.