Ao Tanaka (田中 碧 Tanaka Ao?, lindur më 10 Shtator 1998) është një futbollist japonez.

Ao Tanaka
Të dhënat vetjake
Emri i plotëAo Tanaka
Datëlindja (1998-09-10) 10 shtator 1998 (25 vjeç)
VendlindjaKanagawa, Japonia
PozicioniMesfushor
Të dhënat e klubit
Klubi aktual
Kawasaki Frontale
Numri25
Karriera me klube*
VitetKlubiNdeshje(Golat)
2017–Kawasaki Frontale28(2)
Karriera ndërkombëtare
2019–Japonia2(0)
*Ndeshjet dhe golat me klubet llogariten vetëm për ligën vendase

Kombëtarja Redakto

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 2 ndeshje.[1]

Statistikat Redakto

[1]

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
2019 2 0
Gjithsej 2 0

Referimet Redakto