Appingedam është një bashki në provincën GroningenHolandë me sipërfaqe 24.62 km² dhe popullsi 12046 banorë[1]. Appingedam është kryeqendra e bashkisë.

Appingedam
Flamuri i Appingedam
Stema zyrtare e Appingedam
Popullsia
 • Gjithsej12.046
Faqja zyrtarewww.appingedam.nl

ReferimeRedakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto