Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Groningen (kthjellim).


Groningen është një qytet dhe komunë në provincën Groningen në Holandë me sipërfaqe 83.69 km² dhe popullsi 192750 banorë[1]. Groningen është kryeqendra e bashkisë.

Groningen
Flag of Groningen
Official seal of Groningen
Location of Groningen
Population
 • Total192.750
Websitegemeente.groningen.nl

ReferimeRedakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto