Arcos de la Frontera

komunë në Spanjë


Arcos de la Frontera është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Sierra de Cádiz, të provincës Cádiz, në Andalusia. Arcos de la Frontera ka 31017 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 527.54 km2.

Arcos de la Frontera
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Arcos de la Frontera is located in Spanjë
Arcos de la Frontera
Arcos de la Frontera

Koordinatat: 36°45′V 5°48′P / 36.750°V 5.800°P / 36.750; -5.800

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Cádiz
Qarku Sierra de Cádiz
Kryetari i Bashkisë Jose Luis Nuñez
Partia PP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 527.54 km2
Lartësia 185 m (m.n.d.)
Popullsia 31017 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Arcense, Arcobricense
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 11630
Faqja Zyrtare www.arcosdelafrontera.es

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto