Arendal është një komunëqarkun Aust-Agder, Norvegji. Komuna ka një sipërfaqe 270 km² dhe popullsi 39826 banorë[1].

Arendal
Arendal Utsikt 02.JPG
Stema zyrtare e Arendal
Popullsia
 • Gjithsej39.826
Faqja zyrtarewww.arendal.kommune.no

DemografiaRedakto

 
Popullsia e komunës

Në grafik paraqitet popullsia e komunës duke nisur nga viti 1950.[2]

ReferimeRedakto

Projekte të tjeraRedakto

  •   Commons: Arendal – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtmeRedakto