Arjana qatipi Lindi me 25 shkurt 1977 ne Tirane. Ka interpretuar ne filmat shqiptar Ngjyrat e moshes dhe Pas fasades, është dhe gazetare ne TVSH.

Filma Redakto

  Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.