Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Assen (kthjellim).


Assen është një bashki në provincën DrentheHolandë me sipërfaqe 83.48 km² dhe popullsi 67200 banorë[1]. Assen është kryeqendra e bashkisë.

Assen
AssenMarkt.JPG
Flag of Assen
Official seal of Assen
Location of Assen
Population
 • Total67.200
Websitewww.assen.nl

ReferimeRedakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto

Stampa:Provinca Drenthe