Asten është një bashki në provincën Brabanta VerioreHolandë me sipërfaqe 71.38 km² dhe popullsi 16342 banorë[1]. Asten është kryeqendra e bashkisë.

Asten
Flamuri i Asten
Popullsia
 • Gjithsej16.342
Faqja zyrtarewww.asten.nl

ReferimeRedakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto