Aventurat e Nils Holgersson

libër

Aventurat e Nils Holgersson (origjinali nga suedishtja Nils Holgerssons underbara resa genom Sverige) është një libër i shkrimtares suedeze Selma Lagerlof, e cila botoi librin me të njëjtin titull në dy pjesë në vitet 1906 dhe 1907.

Shiko edheRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto