Avià është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Berguedà, të provincës Barcelona, në Komunitetin Katalonia. Avià ka 2108 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 27.24 km2.

Avià
Flamuri i Avià
Stema zyrtare e Avià
Popullsia
 • Gjithsej2.108
Emri i banorëveAvianès, avianesa

Referimet Redakto

Lidhje të jashtme Redakto

  •   Commons: Avià – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale