Avinyonet del Penedès

komunë në Spanjë

Avinyonet del Penedès është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alt Penedès, të provincës Barcelona, në Komunitetin Katalonia. Avinyonet del Penedès ka 1588 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 29.13 km2.

Avinyonet del Penedès
Stema zyrtare e Avinyonet del Penedès
Popullsia
 • Total1.588
Demonym(s)Avinyonetenc, avinyonetenca

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto