Baarle-Nassau është një bashki në provincën Brabanta VerioreHolandë me sipërfaqe 76.3 km² dhe popullsi 6701 banorë[1]. Baarle-Nassau është kryeqendra e bashkisë.

Baarle-Nassau
Flamuri i Baarle-Nassau
Stema zyrtare e Baarle-Nassau
Popullsia
 • Gjithsej6.701
Faqja zyrtarewww.baarle-nassau.nl

Referime Redakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme Redakto