Baarn

komunë në Utrecht ,Holandë
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Baarn (kthjellim).


Baarn është një bashki në provincën UtrechtHolandë me sipërfaqe 33.03 km² dhe popullsi 24314 banorë[1]. Baarn është kryeqendra e bashkisë.

Baarn
—  komuna  —
stema_figuraBaarn flag.svg
Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Utrecht – stema Utrecht
Kryeqëndra Baarn
Statistika dhe Territori
Koordinatat 52°12′45″V 5°17′10″L / 52.2125°V 5.28611°L / 52.2125; 5.28611 (Baarn)Koordinatat: 52°12′45″V 5°17′10″L / 52.2125°V 5.28611°L / 52.2125; 5.28611 (Baarn)
Sipërfaqja 33,03 km2
Popullsia 24.314 banorë 2011
Dendësia 736,12 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 035
Kodi Postar 3740 - 3744
Kodi statistikor 0308
Baarn is located in Hollandë
Baarn
Baarn
Baarn – harta_foto
www.baarn.nl

ReferimeRedakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto

Stampa:Provinca Utrecht