Bachenbülach

komunë në Zvicër

Bachenbülach është qytet në Zvicër, në kantonin e Zyrihut.

Bachenbülach
Qytet
Administrimi
Shteti Flamuri Zvicra
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.25 km2
Popullsia 3719 banorë ((31. dhjetor 2007))
Faqja Zyrtare http://www.bachenbuelach.ch/
Bachenbülach


HistoriaRedakto

GjeografiaRedakto

EkonomiaRedakto

PolitikaRedakto

KulturaRedakto

EdukimiRedakto

ArtiRedakto

SimboletRedakto

Shih edheRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

http://www.bachenbuelach.ch/