Baena

komunë në Spanjë


Baena është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Campiña de Baena, të provincës Córdoba, në Andalusia. Baena ka 20266 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 362.5 km2.

Baena
Komunë
noform
Casa del Monte, Baena
Stema_figura
Vendndodhja
Baena is located in Spanjë
Baena
Baena

Koordinatat: 37°37′10″V 4°19′34″P / 37.61944°V 4.32611°P / 37.61944; -4.32611

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Andalusia
Provinca Córdoba
Qarku Campiña de Baena
Kryetari i Bashkisë María Jesús Serrano Jiménez
Partia PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 362.5 km2
Lartësia 405 m (m.n.d.)
Popullsia 20266 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 14850
Prefiksi +34 (Spanja) + 957 (Córdoba)
Koordinatat 37° 37′ 10″ Veri

4° 19′ 34″ Perëndim

Faqja Zyrtare Town Hall

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto