Hape menynë kryesore

Baix Camp është komarka (qark) në provincën Tarragona, në komunitetin e Katalonjës, Spanjë. Ky qark ka një popullsi prej 145675 banorë (2001), dhe një sipërfaqe prej 695.3 km2.

Baix Camp
Komarka (qark)
Stema_figura
Stema
Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Provinca Tarragona
Komuniteti Autonom  Katalonja
Kryeqyteti Reus
Komuna më e madhe Reus
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 695.3 km2
Popullsia 145675 banorë (2001)
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2

Lista e komunaveRedakto

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto