Banff është një qytetDivizioni Nr. 15, provinca Alberta, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 4.85 km² dhe popullsi 6700 banorë.[1]

Banff
qytet
Banff town.JPG
Popullsia
 • Gjithsej6.700
Faqja zyrtarewww.banff.ca

ReferimeRedakto

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. {{cite web}}: Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjeraRedakto

  •   Commons: Banff – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtmeRedakto

Stampa:Ndarja administrative në Alberta