Banjska (Vushtrri)

fshat në Kosovë

Banjskë është një vendbanim në komunën e Vushtrrisë, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Bajë.

Banjskë
Bajë
Fshat
Vendndodhja
Banjskë is located in Kosova
Banjskë
Banjskë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Mitrovicë
Komuna Vushtrri
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 576 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 51′ 31″ Veri

20° 57′ 14″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto