Barendrecht

fshat në Hollandë

Barendrecht është një bashki në provincën Hollanda e JugutHolandë me sipërfaqe 21.72 km² dhe popullsi 46525 banorë[1]. Barendrecht është kryeqendra e bashkisë.

Barendrecht
Flamuri i Barendrecht
Stema zyrtare e Barendrecht
Popullsia
 • Gjithsej46.525
Faqja zyrtarewww.barendrecht.nl

Referime Redakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtme Redakto