Koordinatat: 40°23′V 20°35′L / 40.38°V 20.59°L / 40.38; 20.59

Bashkia Devoll
Q. i Korçës > Rr. i Devollit > Bashkia Devoll
Administrata
Shteti Flag of Albania.svg Shqipëria
Qarku Qarku i Korçës
Rrethi Rrethi i Devollit
Kryetari i bashkisë Eduard Duro (PS)
61 · Bashkitë e Shqipërisë

Bashkia Bilisht është një bashkiRrethin e DevollitShqipëri dhe i vetmi vendbanim eshte Bilishti.[1]


Shiko edheRedakto


ReferimeRedakto

  1. ^ "FLETORJA ZYRTARE E REPUBLIKËS SË SHQIPËRISË" (PDF). www.qbz.gov.al. 1 shtator 2014. Marrë më 20 dhjetor 2017. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)