Bashkia Kolonjë

Bashki në Shqipëri
(Përcjellë nga Bashkia Ersekë)

Koordinatat: 40°11′V 20°23′L / 40.18°V 20.38°L / 40.18; 20.38

Bashkia Kolonjë
Q. i Korçës > Rr. i Kolonjës > Bashkia Kolonjë
Administrata
Shteti Flag of Albania.svg Shqipëria
Qarku Qarku i Korçës
Rrethi Rrethi i Kolonjës
Kryetari i bashkisë Ali Laho (PS)
61 · Bashkitë e Shqipërisë

Bashkia Ersekë është një bashkiRrethin e KolonjësShqipëri dhe i vetmi vendbanim është Erseka.[1]


Shiko edheRedakto


ReferimeRedakto

  1. ^ "FLETORJA ZYRTARE E REPUBLIKËS SË SHQIPËRISË" (PDF). www.qbz.gov.al. 1 shtator 2014. Marrë më 20 dhjetor 2017. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)