Njësia administrative Leskovik

(Përcjellë nga Bashkia Leskovik)
Njësia administrative Leskovik
Emblema e Leskovikut
Emblema e p/dh
|
Q. i Korçës > Rr. i Kolonjës > Njësia administrative Leskovik
Administrata
Shteti Flag of Albania.svg Shqipëria
Qarku Qarku i Korçës
Rrethi Rrethi i Kolonjës
Kryetari i bashkisë Fatmir Guda (PD)
61 · Bashkitë e Shqipërisë

Bashkia Leskovik është një bashkiRrethin e KolonjësShqipëri dhe i vetmi vendbanim është Leskoviku.[1]

Shiko edheRedakto


ReferimeRedakto

  1. ^ "FLETORJA ZYRTARE E REPUBLIKËS SË SHQIPËRISË" (PDF). www.qbz.gov.al. 1 shtator 2014. Marrë më 20 dhjetor 2017. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)