Bassella

komunë në Spanjë

Bassella është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alt Urgell, të provincës Lleida, në Komunitetin Katalonia. Bassella ka 255 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 70.25 km2.

Bassella
Flamuri i Bassella
Stema zyrtare e Bassella
Popullsia
 • Gjithsej255
Emri i banorëveBassellenc, bassellenca

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Bassella – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale