Basshunter

këngëtar, producent dhe DJ suedez

Basshunter, Jonas Erik Altberg (lindi më 22 dhjetor 1984Halmstad) është këngëtar, producent dhe DJ suedez.

Basshunter
Basshunter, 20 april 2008 in Halmstad.jpg
Basshunter gjatë koncertit në Halmstad (2008)
Informacione
EmriJonas Erik Altberg
Lindja (22-12-1984) dhjetor 22, 1984 (mosha 35)
Halmstad
ZhanriEurodance
Profesion(e)këngëtar, producent, DJ
LabelExtensive Music, Warner Music Sweden, Ultra Records, Broma 16, Warner Music Japan, 3 Beat Records, Dance Nation, Warner Music Germany, Alex Music
Vite aktiv1998
Bashkëpunim(e) mePatrik och Lillen, DJ Mental Theo, Stunt, Lauren Dyson, Big Brother, Sandra, Dulce María
Webfaqja
basshunter.se

DiskografiaRedakto

Studio albumeRedakto

EPRedakto

Compilation albumeRedakto

SinglesRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Basshunter – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale