Beautiful Life (këngë nga Ace of Base)

Beautiful Life është një këngë e bandës suedeze Ace of Base, lëshuar në 20 Tetor 1995. Në Amerikën e Veriut, ajo ishte e vetmja e parë e lëshuar nga Ura; në Evropë, ajo pasoi "Love Lucky". Kënga arriti në numrin 3 në Kanada, dhe numri 15 në Billboard Hot 100 në SH.B.A. dhe në Mbretërinë e Bashkuar. Për më tepër, ishte një hit i Top 10 në Danimarkë, Finlandë, Francë dhe Hungari, dhe një hit i Top 20 në Belgjikë, Gjermani, Irlandë dhe Skoci. Në vitin 2017, BuzzFeed renditi këngën në numrin 51 në listën e tyre të "101 këngët më të mëdha të vallëzimit të viteve '90"

"Beautiful Life"
200px
Këngë nga Ace of Base
nga albumi The Bridge
Publikimi 20 Tetor, 1995
Zhanri Eurodance, Dancepop
Gjatësia 3:38
Cilësia Mega
Tekstshkrues Jonas Berggren, John Ballard
Producer Jonas Berggren, Denniz Pop, Max Martin
Kronologjia e këngëve

Lucky Love
(1995)
Beautiful Life
(1995)
Never Gonna Say I'm Sorry
(1996)