Bee Gees ka qenë grup muzikor anglez i përbërë nga tre vëllezër: Maurice, Robin dhe Barry Gibb. Filluan karrierën e tyre në vitin 1958. Filluan me muzikë rok të lehtë në vitet '60 dhe vazhduan më vonë me muzikë disko në vitet '70. Në vitin 1978 u renditën si grupi më i mirë në botë.

Bee Gees
Saturday Night Fever.jpg

Disku më i shitur në botë ishte ai i filmit "Saturday Night Fever" me John Travolta dhe Olivia Newton John. Përmbante këngë nga Bee Gees: Night Fever, More Than A Woman etj.

Veprat muzikoreRedakto

DisqetRedakto

  Ky artikull në lidhje me muzikën është i cunguar. Ju mund të ndihmoni duke e përmirësuar këtë artikull.