Begüm Kütük (lindi më 27 gusht 1980) është aktore dhe modele. Ajo studioi në administratën e biznesit në universitetin Anadollu në Eskishehir. Ajo filloi karrierën si modele. Në vitin 2002, ajo filloi karrierën si aktore, ku luajti për herë të parë në serialin Melek.

Begüm Kütük
U lind në27 gusht 1980
KombësiaTurke
TitulliBegüm Kütük

Në vitin 2014, ajo filloi të luajë në serialin Kaderimin Yazıldığı Gün me rolin Defne. " Gjatesia e saj eshte1.81 dhe eshte nje nga modelet fituesese te Turqise te vitit 2009.

Filmografia

Redakto
Kinema
Viti title Roli
2009 Romantik Komedi Ece
2009 Gecenin Kanatları Gece annesi
2010 Peşpeşe Naz
2010 Mar Bahar
2016 Dashuri e tradhetuar Dujgu
Serial
Viti title Roli
2002 Melek Melek
2003 A.G.A Ajshe
2004-2005 Lugina e Ujqërve Safije Karahanllë
2008 Hayat Güzeldir Nilyfer
2009 Canım Ailem Xhejlane
2009 Uygun Adım Aşk Burcu
2010 Gönülçelen Ceren
2012 Yalan Dünya Açelja
2014-2015 Kaderimin Yazıldığı Gün Defne Yörükhan
2016- Lugina e Ujqërve Kurthi Safije Karahanllë