Begracë është një vendbanim në komunën e Kaçanikut, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Këshjellëzë.

Begracë
Këshjellëzë
Fshat
Vendndodhja
Begracë is located in Kosova
Begracë
Begracë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Gjilan
Komuna Kaçanik
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 626 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 18′ 37″ Veri

21° 14′ 32″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto