Benim Hayatım (Shqip: Jeta Ime) është një serial televiziv turke prodhuar nga BVB Yapım, shkruar nga Sadettin Tolan dhe Ali Buhara Mete, me regji nga Orkun Çatak, episodi i parë i të cilit u transmetua më 31 tetor 2021.

Benim Hayatım
GjiniaDramë
Shkruar ngaAli Buhara Mete
Regjia ngaOnur Tan (Genel)
LuajnëNilsu Berfin Aktaş
Genco Özak
Muzika hapëseBurhan Bayar
KompozitoriBatuhan Fırat
ShtetiTurqia
Gjuha në prodhimin origjinalTurqisht
Nr. i sezoneve1
Nr. i episodeve6
Prodhimi
ProdhuesiBahadır Özdener
Vendodhja e prodhimitStamboll
Kohëzgjatja120 minuta
Transmetimi
Programi origjinalStar TV
Formati i pikturës576i (16:9 SDTV)
1080i (HDTV)
Formati i zëritStereo
Transmetimi i parë31 tetor 2021
Transmetimi origjinal9 dhjetor 2021

PërmbajtjaRedakto

Hajati, e cila erdhi në Stamboll me të atin Okesh për ëndrrat e saj, merr pjesë në konkursin e modës të Harisoglu Holding. Pronari i mbajtjes Jëllmaz e gjen veten në një rreth hakmarrjeje kur shfaqet armiku i vjetër i babait të tij. Propozimi i papritur i Jëllmazit për martesë, i cili dëshiron të jetë një familje e madhe, do të ketë një efekt bombë për të gjithë.

AktorëtRedakto

Akrorët Personazhi Epizodet
Nilsu Berfin Aktaş Hajat 1-6
Genco Özak Ali 1-6
Mehmet Çepiç Nazëm 2-6
Savaş Özdemir Okesh 1-6
Uğur Çavuşoğlu Jëllmaz 1-6
Nilüfer Açıkalın Shaheste 1-6
Esra Ronabar Handan 1-6
Ali Burak Ceylan Ufuk 1-6
Aleyna Solaker Jasemin 1-6
Öykü Çelik Meral 1-6
Zeynep Kumral Zehra 1-6
Önder Açıkbaş Vedat 1-6
Koray Şahinbaş Jadigar 1-6
Pelin Uluksar Ahu 1-6
Hira Koyuncuoğlu Pënar 1-6
Belgin Şimşek Heves 1-6

TransmetimiRedakto

Sezoni Dita dhe ora Fillimi i sezonit Fundi i sezonit Viti i sezonit Kanali
Sezoni i parë E diel 20:00 31 tetor 2021 9 dhjetor 2021 2021 Star TV