Benny Andersson

muzikant suedez

Benny Andersson (Emri i gjatë: Göran Bror Benny Andersson) u lind më 16 Dhjetor 1946StockholmSuedisë dhe ka qenë pjesëtarë në Grupin e famshëm suedez ABBA (1972-1982). Tani është tekstshkrues dhe këngëtar.

Benny Andersson

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Benny Andersson – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale