NgjarjeRedakto

  • 8 Janar - AT&T u pajtua që të ndahet në njëzet e dy divizione.
  • 30 Janar - Richard Skrenta shkroi kodin e virusit të parë kompjuterik i quajtur "Elk Cloner" që është 400 rreshta i gjatë dhe merret si një program për rinisje të kompjuterëve Apple.
  • SK Tirana u bë kampion i Shqipërisë në futboll.
  • Ramiz Alia zgjidhet kryetar i Presidiumit të Kuvendit Popullor.

LindjeRedakto

VdekjeRedakto

Pa dataRedakto

Datat e personave më poshtë nuk janë të shënuara në artikujt mbi biografinë e tyre: