Louis de Funès [fyˈnɛs] (lindur si Louis Germain David de Funès de Galarza) lindi

Louis de Funès 1970.jpg

31 korrik 1914Courbevoie; vdiq më 27 janar 1983Nantes, ishte aktor, regjisor, producent dhe komedian francez me origjinë spanjolle.

FilmografiaRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.