Berg është një komunëqarkun Troms, Norvegji. Komuna ka një sipërfaqe 294 km² dhe popullsi 1043 banorë[1].

Berg
Bergsfjorden on Senja.jpg
Stema zyrtare e Berg
Popullsia
 • Gjithsej1.043
Faqja zyrtarewww.berg.kommune.no

DemografiaRedakto

 
Popullsia e komunës

Në grafik paraqitet popullsia e komunës duke nisur nga viti 1950.[2]

ReferimeRedakto

Projekte të tjeraRedakto

  •   Commons: Berg – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale

Lidhje të jashtmeRedakto