Bergeijk është një bashki në provincën Brabanta VerioreHolandë me sipërfaqe 101.79 km² dhe popullsi 18064 banorë[1]. Bergeijk është kryeqendra e bashkisë.

Bergeijk
Flamuri i Bergeijk
Stema zyrtare e Bergeijk
Popullsia
 • Gjithsej18.064
Faqja zyrtarewww.bergeijk.nl

ReferimeRedakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto