Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Bergen op Zoom (kthjellim).


Bergen op Zoom është një bashki në provincën Brabanta VerioreHolandë me sipërfaqe 93.13 km² dhe popullsi 65908 banorë[1]. Bergen op Zoom është kryeqendra e bashkisë.

Bergen op Zoom
—  komuna  —
stema_figuraBergen op Zoom vlag.svg
Pamje nga Bergen op Zoom

Administrimi
Shteti Flag of the Netherlands.svg Holanda
Provinca Brabanta Veriore – stema Brabanta Veriore
Kryeqëndra Bergen op Zoom
Statistika dhe Territori
Koordinatat 51°30′V 4°18′L / 51.5°V 4.3°L / 51.5; 4.3 (Bergen op Zoom)Koordinatat: 51°30′V 4°18′L / 51.5°V 4.3°L / 51.5; 4.3 (Bergen op Zoom)
Sipërfaqja 93,13 km2
Popullsia 65.908 banorë 2010
Dendësia 707,7 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Prefiksi (+31) 0164
Kodi Postar 4600-4625, 4661, 4664
Kodi statistikor 0748
Vendndodhja
Bergen op Zoom is located in Hollandë
Bergen op Zoom
Bergen op Zoom
Bergen op Zoom – harta_foto
www.bergenopzoom.nl

ReferimeRedakto

  1. ^ Centraal Bureau voor de Statistiek

Lidhje të jashtmeRedakto