Bernë (Gjermani)

komunë në Gjermani

Coordinates: 53°11′N 8°29′E / 53.183°N 8.483°E / 53.183; 8.483

Bernë është një komunë në rrethin e Wesermarschit, në Saksonisë e UlëtGjermani. Qyteti vendoset në bregun e majtë të lumit Weser dhe është 20 km në lindje nga Oldenburgu dhe 25 km në veriperëndim nga Bremeni.

Bernë
Berne in BRA.svg
Official seal of {{{official_name}}}
Location of {{{official_name}}}
Population
 • Total6,917
Websiteberne.de