William James "Bill" Murray lindi më 21 shtator 1950Wilmette, Illinois. Është një aktor, regjisor, komedian dhe producent amerikan me origjinë irlandez.

Bill Murray
U lind në
William James "Bill" Murray

21 shtator 1950

Filmografia

Redakto

Lidhje të jashtme

Redakto


  Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.