William James "Bill" Murray lindi më 21 shtator 1950Wilmette, Illinois. Është një aktor, regjisor, komedian dhe producent amerikan me origjinë irlandez.

Bill Murray
Bill Murray.jpg
Informacione personale
Vendlindja Wilmette, Illinois

FilmografiaRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto


  Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.