Fjala dublim ose sinkronizim e ka prejardhjen nga synchron që do të thotë të bashkosh (syn) kohën (chronos).

Argëtim Redakto

filma dhe seria bëhet fjalë për përkthimin e një filmi dhe sinkronizimin e lëvizjeve të gojës me zërin në gjuhën në të cilën filmi përkthehet.

Trivia Redakto

Shiko edhe Redakto

  Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.