Billushë është një vendbanim në komunën e Prizrenit, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Kushtrim.

Billushë
Kushtrim
Fshat
Vendndodhja
Billushë is located in Kosova
Billushë
Billushë
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prizren
Komuna Prizren
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Vërrini
Lartësia 508 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 10′ 17″ Veri

20° 40′ 32″ Lindje

Lidhje të jashtmeRedakto