Binissalem

komunë në Spanjë


Binissalem është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Majorca, të provincës Ishujt Balearik, në Ishujt Balearik. Binissalem ka 7251 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 29.77 km2.

Binissalem
Komunë dhe qytezë
noform
Vendndodhja
Binissalem is located in Spanjë
Binissalem
Binissalem

Koordinatat: 39°40′59″V 2°49′59″L / 39.68306°V 2.83306°L / 39.68306; 2.83306

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Ishujt Balearik
Provinca Ishujt Balearik
Qarku Majorca
Kryetari i Bashkisë Jeroni Salom Munar
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 29.77 km2
Lartësia 139 m (m.n.d.)
Popullsia 7251 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 39° 40′ 59″ Veri

2° 49′ 59″ Lindje

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto