Biure

komunë në Katalonjë, Spanjë


Biure është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alt Empordà, të provincës Girona, në Komunitetin Katalonia. Biure ka 245 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 10 km2.

Biure
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Biure is located in Spanjë
Biure
Biure

Koordinatat: 42°20′24″V 2°53′46″L / 42.34000°V 2.89611°L / 42.34000; 2.89611

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Alt Empordà
Kryetari i Bashkisë Joan Juan i Coll
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10 km2
Lartësia 81 m (m.n.d.)
Popullsia 245 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Biurenc, biurenca
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 42° 20′ 24″ Veri

2° 53′ 46″ Lindje

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Biure – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale